Wizyta w szkole naszej absolwentki Martyny Dubanik

2019-10-07

Naszą szkołę 24 września 2019 r. odwiedziła Martyna Dubanik. To absolwentka naszego liceum, a zarazem mieszkanka naszego miasta. Obecnie studiuje medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Nasza starsza koleżanka zachęcała nas do nauki bo dzięki temu mogła w trakcie wakacji w ramach wolontariatu dwukrotnie wyjechać do Kenii. W tym roku pracowała w szpitalu, gdzie pierwszy raz mogła reanimować człowieka. Było to dla niej nowe doświadczenie, bardzo się denerwowała, ale wszystko szczęśliwie się skończyło. Jak sama przyznała było to dla niej ogromnym przeżyciem a zarazem czuła radość, że mogła uratować czyjeś życie. Również sam wyjazd był dla niej wielkim wyzwaniem bo studiując medycynę zdawała sobie sprawę, że może sama zachorować na jakąś tropikalną chorobę. Martyna chętnie odpowiadała nam na zadane pytania. Byłyśmy dumne z naszej koleżanki za jej odwagę i poświęcenie by ratować ludzkie życie tak daleko od kraju, domu i rodziny. Mamy nadzieję że po skończeniu studiów i zostaniu lekarzem będzie nieść pomoc mieszkańcom naszego kraju.