Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

2018-02-23

22 lutego 2018 w naszej szkole odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, w której wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Tematem przewodnim spotkania były zagrożenia w cyberprzestrzeni.

W spotkaniu udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie nadkom. Grzegorz Błaszczyk, przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Szymański oraz przedstawiciel Oddziału Okreegowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Rzeszowie pan Krzysztof Dziduch.

Głównym tematem spotkania były zagadnienia związane z cyberprzemocą i cyberprzestępczością. Zaproszonych gości, a przede wszystkim uczniów klas I przywitał Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie nadkom. Grzegorz Błaszczyk. Następnie głos zabrał przedstawiciel Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Krzysztof Dziduch, który przestrzegał uczniów przed zagrożeniami czyhającymi na nich w cyberprzestrzeni.

W trakcie spotkania Naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Szymański opowiedział o cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Mówił, o czym należy pamiętać podczas korzystania z Internetu i telefonów komórkowych oraz w jaki sposób reagować na przypadki niewłaściwych zachowań. Młodzi ludzie przestrzegani byli również przed pochopnym umieszczaniem zdjęć i filmów w Internecie, właściwym korzystaniem z portali społecznościowych. Zwrócono także uwagę jak ważna jest ochrona swoich haseł i danych oraz jak właściwie ustawiać hasła, żeby trudno było je rozszyfrować.

Debatę poprowadziła pani Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie mł. asp. Monika Tomczyszyn - Pachołek.

Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, współorganizatorem Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Zdjęcia: KPP w Lubaczowie