Uczniowie klas I podczas Dnia Otwartego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

2018-03-12

8 marca 2018 r. uczniowie klas I c i I d wraz z opiekunami wzięli udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Wydarzenia w Centrum Kongresowym zainaugurowało przemówienie Rektora prof. dr hab. Zygmunta Litwińczuka, który przedstawił pokrótce najważniejsze fakty z historii Uczelni, Do uczniów zwróciła się również prof. dr hab. Halina Buczkowska, prorektor ds. studenckich i dydaktyki oraz wiceprzewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, Michał Dzieciuch.

Każdy z sześciu Wydziałów Uczelni był reprezentowany poprzez swoje koła naukowe i organizacje studenckie, które przygotowały swoje barwne stoiska.

Od godziny 10:15 rozpoczęły się  warsztaty i wykłady popularnonaukowe, prowadzone przez przedstawicieli Wydziałów Uczelni. W dużej mierze opierały się one na samodzielnej pracy uczniów, angażując ich w wykonywane doświadczenia lub pracę zespołową nad rozwiązywaniem zadanych problemów. Uczniowie np. tworzyli od podstaw kule kąpielowe, czy poznawali ciekawostki z praktyki lekarzy weterynarii.

Nasi uczniowie wzięli udział w następujących warsztatach:

„Kawitacja ultradźwiękowa” - dr hab. Zbigniew Kobus

„Zwierzęta egzotyczne w praktyce lekarza weterynarii”  - dr Klaudiusz Szczepaniak

„Ziołowe woreczki aromatyzujące”,   „Kąpielowe kule musujące  -  praktyczne wykonanie” - dr hab. Mirosława Chwil

„Miód i mleko – naturalne składniki kosmetyków” - dr hab. Jolanta Król, dr Aneta Brodziak, dr Barbara Topyła

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy już wyrazili chęć kolejnego wyjazdu.