DZIEŃ FRANCUSKI 2018 - RELACJA

2018-03-15

15 marca odbył się w naszej szkole Dzień Francuski. Była to coroczna, dziewiąta już uroczystość promująca język francuski, Francję i kraje francuskojęzyczne. Idea obchodów tego święta jest związana z Międzynarodowym Dniem Frankofońskim który przypada zawsze każdego roku na miesiąc marzec. W tym roku Uczniowie naszej szkoły pod nadzorem nauczycieli języka francuskiego p. Anny Mamczura i p. Pawła Wilda zorganizowali szereg atrakcji dla zaproszonych gości z trzecich klas gimnazjalnych. W programie znalazły się m.in: prezentacja multimedialna o Francji, występy artystyczne Licealistów, prezentacja ubioru i zachowania typowego Francuza i Francuzki, pokaz mody, degustacja przysmaków francuskich konkurs Poliglota Lubaczowski III edycja 2018 oraz prelekcja na temat potrzeby uczenia się języków obcych wygłoszona przez p. Adama Swatka -Czerneckiego. Cały program cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony Gimnazjalistów jak i uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim Licealistom !!!!!!!!! którzy przyczynili się do zorganizowanie naszej uroczystości oraz Gimnazjalistom za przybycie i uczestnictwo.

Relacja TV Lubaczów : http://www.lubaczow.tv/pl/42531/186412