„ #cojaczytam”.

2018-10-10

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie  „ #cojaczytam”.

W ramach konkursu należy zaplanować i przeprowadzić kampanię ...

W ramach konkursu należy zaplanować i przeprowadzić kampanię promującą czytelnictwo w szkole, bibliotece lub w innym miejscu. Aby przekonać innych, że czytanie to nie obowiązek, a świetna zabawa, można użyć różnych metod i sposobów – mogą to być podkasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na Youtube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy itp.

Kampania musi być promowana w serwisach społecznościowych,a w publikowanych postach na jej temat należy używać dwóch hasztagów: #cojaczytam i #wolnelektury. W trakcie tworzenia i przeprowadzania kampanii przygotowujecie  dokumentację (np. zdjęcia, opisy, linki do postów w serwisach społecznościowych, filmiki, podkasty i inne materiały), którą następnie musicie  przesłać wraz ze zgłoszeniem konkursowym. Zgłoszone kampanie zostaną ocenione prze Jury, a twórcy dwóch najlepszych otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie jednej szkoły lub czytelnicy tej samej biblioteki publicznej w wieku do 19 lat zebrani w zespoły składające się z 3 do 5 osób.

Osoby zainteresowane konkursem prosimy o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej. Jedynie opiekun dokonuje zgłoszenia zespołu oraz przesyła dokumentację kampanii za pośrednictwem formularza.

Konkurs rozpoczyna się 15 września 2018 roku. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 15 listopada 2018 roku.