35, 16
Wróć
Podkarpacki Program Stypendialny

2019-05-10

Zapraszamy do aplikowania do Podkarpackiego Programu Stypendialnego.

Program stypendialny Fundacji Jagiellońskiej ma na celu wszechstronny rozwój młodych ludzi: intelektualny, ...

Zapraszamy do aplikowania do Podkarpackiego Programu Stypendialnego.

Program stypendialny Fundacji Jagiellońskiej ma na celu wszechstronny rozwój młodych ludzi: intelektualny, kulturalny i społeczny. Zapewnia wsparcie w formie warsztatów przedmiotowych, obozów interdyscyplinarnych, spotkań z ludźmi kultury, nauki i życia społecznego, ułatwia dostęp do kultury wysokiej oraz instytucji kultury i dziedzictwa narodowego. Celem Fundacji jest, aby zdolna młodzież była nie tylko wszechstronnie wykształcona, ale także zakorzeniona w dziedzictwie narodowym, a w przyszłości wykorzystywała swoje talenty dla dobra i pożytku Rzeczypospolitej.

Program w 2019 roku obejmuje:

  • wakacyjny, tygodniowy obóz interdyscyplinarny na Zamku w Łańcucie
  • prenumeratę czasopism popularnonaukowych
  • bilety na wydarzenia kulturalne (koncerty, festiwale)
  • 3 weekendowe warsztaty połączone ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych Podkarpacia
  • wsparcie w przygotowaniu do olimpiad i konkursów przedmiotowych. W zależności od ilości stypendystów będą to zajęcia w małych grupach lub wsparcie indywidualne. W 2019/2020 dot. geografii, geologii, historii, WOS-u (Wiedza o Polsce i Świecie Współczesnym), teatru i literatury (Olimpiada Literatury i Języka Polskiego).

Dla młodzieży udział w programie jest w całości bezpłatny (zakwaterowanie, wyżywienie, koszty merytoryczne) dzięki wsparciu Województwa Podkarpackiego. Część zajęć odbywa się w ramach prowadzonego przez Fundację Jagiellońską Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Nabór do Podkarpackiego Programu Stypendialnego trwa do 13 maja 2019. Wyniki naboru ogłoszone będą do 16 maja. Pierwsze zajęcia odbędą się w dniach 24-26 maja w Jarosławiu. Tygodniowy obóz letni odbędzie się w pierwszej połowie lipca.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.jagiellonska.org