Słowo Wicedyrektora do tegorocznych Absolwentów Szkoły

2020-05-06

Szanowni Maturzyści, Szanowne Maturzystki

Szanowni Maturzyści, Szanowne Maturzystki

witam wszystkich serdecznie w czasie oczekiwania na egzaminy maturalne które zaczną się 8 czerwca. W tym trudnym momencie pragnę skierować do Was słowa związane z zakończeniem nauki w naszej szkole i dodać Wam otuchy w przygotowaniach do matury. Już niedługo otrzymacie od Wychowawców informacje dotyczące odbioru świadectw ukończenia Liceum i nagród za osiągnięcia jak również za zaangażowanie w życie szkoły .

No cóż, na życie ludzkie składają się powitania i pożegnania. Trudno jest uwierzyć, że te trzy lata spędzone przez Was w naszej szkole już minęły bezpowrotnie. Będziecie pamiętać o tych miłych chwilach , wzlotach ale również o trudnych momentach. To naturalne.

Od teraz zaczyna się nowy etap Waszego życia. To co osiągniecie leży w Waszych rękach. Wiem , że napotkacie wiele trudności i nie będzie czasem po Waszej myśli ale też będziecie mieli te piękne chwile, których Wam życzę. Ufam, że Wasza wiedza i doświadczenie zdobyte w naszej szkole pomogą Wam z powodzeniem pokonywać wiele życiowych trudności. Pozwolą Wam wybrać najlepszą drogę życia, która sami nakreślicie.

Życzę sukcesów w życiu, spełnienia marzeń, zdania egzaminów maturalnych i spokoju w przygotowaniach do egzaminów które w tym roku będą się odbywały inaczej niż zawsze, a nade wszystko zdrowia, mądrych i życzliwych ludzi na swojej drodze.

Kieruję Was do słów poniższego tekstu, niech będzie Waszym drogowskazem na całe życie:

Mimo Wszystko

Ludzie postępują nierozumnie, nielogicznie i samolubnie,

Kochaj ich mimo wszystko.

Jeśli czynisz dobro, oskarżą cię o egocentryzm,

Czyń dobro, mimo wszystko.

Jeśli odnosisz sukcesy, zyskujesz fałszywych przyjaciół

I prawdziwych wrogów,

Odnoś sukcesy, mimo wszystko.

To, co budujesz latami,

Może runąć w ciągu jednej nocy,

Buduj, mimo wszystko.

Ludzie w gruncie rzeczy potrzebują twej pomocy,

Mogą cię jednak zaatakować, gdy im pomagasz,

Pomagaj im, mimo wszystko.

Dając światu najlepsze, co posiadasz,

Otrzymujesz ciosy,

Dawaj światu najlepsze,

Co posiadasz, mimo wszystko.

Paweł Wild