Projekt i konkurs z języka francuskiego

2020-12-30

Poszukujemy uczniów chętnych do projektu "Bal de Carnaval de Nice", którzy już na feriach przyłączą się do współpracy z innymi szkołami podkarpackimi w celu realizacji projektu. Zadaniem uczestników projektu z naszej szkoły jest PRZYGOTOWANIE STROJÓW dla uczestników balu w Nicei oraz umieszczenie zdjęć, rysunków, tekstów, filmików, linków do innych aplikacji, quizów, ankiet, gier itp. i wrzucenie ich na MS Sway.

Samouczek do MS Sway: https://support.microsoft.com/pl-pl/office/wprowadzenie-do-aplikacji-sway-2076c468-63f4-4a89-ae5f-424796714a8a

Karnawał w Nicei (Carnaval de Nice) odbywa się w lutym i jest to największa zimowa impreza na Lazurowym Wybrzeżu. Jego początki sięgają aż 1294 roku, a wydarzenie znane dzisiaj jest organizowane od 1872 r. Karnawał wymyślono, by zapewnić rozrywkę burżuazji zimującej na francuskiej Riwierze. Dzisiaj ze świetnej zabawy korzystają wszyscy turyści i mieszkańcy. Każdego roku w barwnych paradach występuje 1000 artystów z wielu krajów i 18 jeżdżących platform z ogromnymi kukłami. Karnawał w Nicei rozpoczyna się wjazdem ogromnej kukły Króla Karnawału Towarzyszy mu równie duża kukła Królowej Karnawału. Każdego roku zmienia się motyw przewodni imprezy. W 2015 świętowano pod hasłem „Król muzyki”. Na rok 2021 przewidziano hasło: "Roi des animaux" Król zwierząt. W ciągu dwóch tygodni zabawy w Nicei odbywają się różne wydarzenia związane z Karnawałem : Parada Światła ( przechodzi barwny pochód kukieł i artystów, a wszystko jest podświetlone i tańczy w rytm muzyki. Podczas wydarzenia co chwilę strzela konfetti) oraz Bitwa Kwiatowa jest barwnym korowodem pojazdów bogato udekorowanych świeżymi kwiatami. Jadące nimi osoby w przebraniach rzucają w publiczność kwiaty, przede wszystkim mimozy, gerbery, lilie i róże. Nicejski Karnawał kończy się spaleniem kukły Króla Karnawału.

Wydarzenie trwa ok. 15 dni.

Czas trwania projektu: od 18 stycznia 2021 do 1 lutego 2021 Poszukujemy również 2 uczniów, którzy będą odpowiedzialni za umieszczanie dokumentów na MS Sway.

Na Teamsie utworzony zostanie zespół „Projekt językowy – Bal de carnaval de Nice” - tam będą podawane szczegółowe informacje. Proszę o zgłoszenia do 6 stycznia do koordynatorki projektu w LO w Lubaczowie Anny Mamczura.