2021-01-27

Drodzy uczniowie,

Drodzy uczniowie,

Zapraszam serdecznie do konkursu plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” na plakat związany ze Zbrodnią Katyńską. Zbrodnia katyńska to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii polskiego narodu. Pamięć o skrycie zamordowanych, oficerach Wojska Polskiego, ale także urzędnikach czy nauczycielach, jest naszym wspólnym zadaniem. Tym bardziej, że prawda o tych wydarzeniach była zakazana do 1989 r. Konkurs odbywa się z inicjatywy Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, przez Kancelarię Sejmu RP.

Praca plastyczna musi spełniać następujące kryteria:

1. Być niepowtarzalna i oryginalna tj. musi stanowić przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. oprawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019 r. poz.1231, z późn. Zm.);

2. być sporządzona w formacie nie mniejszym niż A4 – optymalnie A3;

3. może być wykonana w dowolnej technice – nie ma wymagań co do stylu, kolorystyki czy rodzaju czcionki (tekstu/pisma);

4. dopuszcza się przyjęcie do konkursu pracy plastycznej w wersji elektronicznej: w takim przypadku powinna być ona zapisana na nośniku elektronicznym, w formacie PDF oraz musi być do niej dołączony wydruk pracy w wersji papierowej.

Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę, którą należy złożyć w sekretariacie szkoły do 12 marca 2020 r.

Szczegółowych informacji udziela szkolny koordynator konkursu Marta Zabrońska