Sukcesy uczniów w konkursach z j.francuskiego

2021-03-31

31 marca rozstrzygnięte zostały regionalne konkursy z języka francuskiego, organizowane przez Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej, celem których było promowanie i motywowanie do nauki języka francuskiego, upowszechnianie wiedzy na temat Frankofonii oraz kultury, geografii krajów francuskojęzycznych, krzewienie tolerancji wobec innych kultur, kształcenie umiejętności wyszukiwania i przetwarzania informacji, oraz integracja uczniów z różnych szkół.

Pierwszy z nich to konkurs plastyczny: "Pays francophone à l’affiche”, na najciekawszy plakat interaktywne o krajach frankofońskich. Wśród zwycięzców konkursu znalazła się nasza uczennica Wiktoria Pietryszyn, której praca przedstawiająca Szwajcarię znalazła się wśród prac docenionych przez komisję:

Dziękujemy również pozostałym uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w XV Powiatowym Konkursie z Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich, tj Karolinie Kogut, Klaudii Lewandowskiej, Igorowi Furgała i Julii Brzeziak i zachęcamy do kontynuowania pogłębiania wiedzy z zakresu języka francuskiego

Opiekun uczniów : pani Anna Mamczura