WYNIKI KONKURSU„TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND”

2022-03-30

W piątek 25.03.2022 został przeprowadzony w naszej szkole I etap konkursu„ Turbolandeskunde –wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, edycja VII 2021/2022 „Turbolandeskunde – Deutschland” Uczniowie rozwiązywali w grupach trzyosobowych test zawierający pytania dotyczące Niemiec. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą m.in.: geografii, historii, gospodarki i kultury tego kraju. Spośród 14 drużyn podium zajęły: 1. Gajda Kacper 3ap Mazurkiewicz Filip 3ap Pachla Łukasz 3ap 2. Ilnicki Kacper 2c Mindziak Jagoda 2c Sęga Kinga 2c 3. Drozda Emilia 3ep Majewska Magdalena 3ep Sudyn Nikola 3ep Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział i życzymy dalszych sukcesów, natomiast o wynikach kwalifikacji do etapu regionalnego poinformujemy w najbliższym czasie.