Relacja z Dnia Francuskiego

2022-04-15

Bonjour les lecteurs! We wtorek 5 kwietnia 2022r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Francuski. Nie udało Wam się przyjść? Nic straconego! Oto podsumowanie naszych wielotygodniowych działań:

Tego dnia przybyli do nas uczniowie z opiekunami klas VIII ze Szkół Podstawowych naszej miejscowości, jak i klasy naszego liceum w towarzystwie nauczycieli. Uczniowie przy pomocy Pani Anny Mamczury i dyrektora Pawła Wilda przygotowali liczne atrakcje, aby każdy uczestnik został zaciekawiony i przepełniony wrażeniami! W końcu nasze liceum nigdy nie zawodzi . Przygotowano prezentację o Francji z ciekawymi informacjami, zaś utalentowani uczniowie zagrali na instrumentach utwory francuskich kompozytorów. Głównym punktem programu była wystawiona sztuka „Kopciuszek”- Cendrillon, która została świetnie zagrana, bez wątpienia wszyscy byli zachwyceni. Uczennice przedstawiły nam znane utwory francuskie takie jak „Voilà”, „Si jamais j’oublie”, „Bim bam, toi”, a do tego wystąpił szkolny dziewczęcy zespół TNT, który zaskoczył wszystkich swoją przebojowością. Ile wrażeń prawda? A nie jesteśmy jeszcze w połowie! Następnie dla romantycznego akcentu, z jakim kojarzymy Francję, nasz maturzysta wyrecytował wspaniały wiersz „Pour l’amour” a goście naszej szkoły z klas podstawowych, mogli sprawdzić się w konkursie na temat frankofonii, za który zostały wręczone pamiątkowe nagrody. Poza tym, zaprezentowano elegancję połączoną z oryginalnością czyli fantastyczną modę francuską. Przedstawiono nawet narodowy francuski taniec ludowy, w którym wzięli udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkoły. Od tak intensywnie spędzonego czasu, można było zgłodnieć, ale na szczęście, znalazło się wielu chętnych uczniów przygotowujących wszelkie pyszności dla każdego podniebienia, które można było degustować podczas przerwy naszego programu, a przy tym wziąć udział w quizie z wiedzy o Francji. Dziękujemy wszystkich uczniom za czynny udział w uroczystości, przybyłym gościom i nauczycielom. Wracamy za rok!