Liceo Classico Dante Alighieri w Rzymie

2022-05-10

W tym roku nasza szkoła nawiązała współpracę z włoską szkołą Liceo Classico Dante Alighieri w Rzymie. Nasza współpraca powoli nabiera tempa. Uczestniczyliśmy online w wiosennych Dniach FAI w marcu, zaś 6 maja zostaliśmy zaproszeni do udziału w wydarzeniach online w Narodowej Nocy Liceum Klasycznego Dante Alighieri. Mieliśmy okazję poznać Panią Dyrektor szkoły Marię Urso, oraz zintegrować się z młodzieżą i nauczycielami z liceum rzymskim. Ponadto, podczas spotkania, młodzież ze szkoły włoskiej wraz z wychowawcami zaprezentowali sztukę teatralną o starożytnym Rzymie. Był również czas na chwilę poezji, muzyki, oraz spotkania z autorami książek. Dziękujemy naszej niezawodnej i odważnej młodzieży zwłaszcza: Ani Huk, Marcie Matsko, Amelii Milan, Wiktorowi Marcickiemu,  którzy brali czynny  udział w wydarzeniu i reprezentowali naszą szkołę na forum Europy.  Jesteśmy z Was dumni.