Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty!

2022-05-13

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała przesyłkę zawierającą materiały edukacyjne dla uczniów z Ukrainy, chcących nauczyć się języka polskiego: zestaw podręczników, gry planszowe.
To inicjatywa Fundacji "Wolność i Demokracja" przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego.
Na stronie Fundacji czytamy, że “Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty! Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci na Ukrainie” – to nowoczesny podręcznik który został opracowany przez wykładowców i lektorów związanych z Centrum “Polonicum”. Autorkami są: Katarzyna Kołak, Małgorzata Malinowska, Anna Rabczuk, Dorota Zackiewicz. Redaktorem metodycznym i programowym: Piotr Kajak. Za ilustracje i szatę graficzną odpowiada Marta Zabłocka.
Podręcznik wydały, wspólnym nakładem sił, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Wolność i Demokracja oraz Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” UW a także przy współpracy z Centrum Metodycznym w Drohobyczu. Podręcznik uzyskał akceptację Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy, może być oficjalnie wykorzystywany w szkolnictwie polonijnym na Ukrainie.
Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci i młodzieży na Ukrainie został wydany w 5 tomach, które odpowiadają poszczególnym poziomom nauczania. Do każdego tomu dołączone są Materiały uzupełniające dla nauczyciela"
.

Dodatkowo podręczniki można pobrać bezpłatnie wypełniając formularz na stronie Fundacji: https://wid.org.pl/podrecznik/
W naszej szkole będzie je można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

Serdecznie dziękujemy!