Zajęcia uczniów w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej

2022-06-07

3 czerwca uczniowie klasy 1b mieli okazję uczestniczyć w nietypowych zajęciach. Odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, gdzie pod okiem wyspecjalizowanej kadry poznali strukturę laboratorium i mogli się przekonać, na czym polega praca laboranta w takiej instytucji.

Młodzież została zapoznana z zasadami prowadzenia badań przydatności wody do picia i wody w kąpieliskach oraz sposobem wykonywania pomiaru zapylenia i hałasu na stanowisku pracy. Uczniowie zobaczyli pracownię bakteriologiczną, gdzie odbywa się badanie próbek do celów sanitarno – epidemiologicznych.

Dużą atrakcją dla nich okazała się możliwość poznania zasady działania specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego do oznaczania jakości wody oraz obejrzenie hodowli bakteryjnych. Było to interesujące spotkanie, na zakończenie którego uczniowie zostali obdarowani firmowymi gadżetami. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka lekcja w tej placówce i w przyszłości będziemy mogli liczyć na równie ciekawe warsztaty dla naszych uczniów z klas biologiczno- chemicznych.

Wszystkim pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lubaczowie dziękujemy za naukową, a jednocześnie serdeczną atmosferę podczas zajęć.