1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS

2022-12-06

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS.

W naszej szkole odbyła się audycja radiowa w trakcie, której obaliliśmy ...

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS.

W naszej szkole odbyła się audycja radiowa w trakcie, której obaliliśmy mity i przedstawiliśmy fakty na temat wirusa HIV. Temat wirusa HIV i choroby AIDS wciąż jest wstydliwy, budzi strach i wiele skrajnych emocji. W społeczeństwie panuje bardzo dużo stereotypów: zakażają inni a mnie ten temat nie dotyczy. Aby zmienić sposób myślenia Krajowe Centrum ds. AIDS i Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło kampanię: JEDYNY TAKI TEST. Wiedza na temat swojego zdrowia to wiedza ratująca życie. W każdym województwie działa przynajmniej jeden punkt konsultacyjno-diagnostyczny, w którym można wykonać test w kierunku wirusa HIV bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania. Ryzyko zakażenia wiąże się z określonymi, ryzykownymi zrachowaniami, które sami podejmujemy. Zachęcamy do odpowiedzenia strony kampanii: