Dzień francuski w LO

2023-03-07

Francuska atmosfera, francuskie specjały przygotowane przez uczniów, francuska muzyka i francuski teatr. Francja i język francuski w czwartkowe przedpołudnie 2 marca 2023 opanowały nasze Liceum. „J’aime la France et j’aime le français” to hasło obchodów tegorocznego Dnia Francuskiego, który obchodzimy w naszej szkole już 13 raz. Uroczystość obfitowała we wszystko to co jest związane z Francją – językiem, kulturą, kuchnią i sztuką tego pięknego kraju. Postanowiliśmy jak co roku otworzyć drzwi naszej szkoły w tym dniu dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, którzy jak co roku chętnie uczestniczyli w Dniu Francuskim. I również w tym roku mogli zapoznać się z wszystkim tym co francuskie. Wspaniałe występy muzyczne, prezentacje o Francji – o ciekawostkach, kulturze, zabytkach, przyzwyczajeniach Francuzów, lekcja języka francuskiego „dla zielonych”, ludowy taniec francuski „Cercle circassien”, recytacja wiersza o miłości Jacques Préverta , przedstawienie „Blanche Neige et les 7 Nains” czyli Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, konkurs Poliglota Lubaczowski, pokaz mody francuskiej to atrakcje które przygotowali dla naszych gości uczniowie i uczennice naszej szkoły. Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska kulinarne ze specjałami kuchni francuskiej. Można było skosztować francuskich słodkości, rogalików, tostów, ślimaczków i wiele innych pyszności. Świetny występ w tym dniu miał również zespół T&T, prowadzony przez pana Andrzeja Kindrata, który również wspomógł muzycznie naszą szkolną uroczystość. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wizytę i przede wszystkim naszym uczniom i uczennicom, którzy przygotowali w całości tę uroczystość. Chapeau-bas dla wszystkich i do zobaczenia na kolejnym Dniu Francuskim.