21, 22
Wróć
Ogólnopolski konkurs literacki pt. "Sztuczna inteligencja Lema"

2023-11-22

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim konkursie literackim pt. "Sztuczna inteligencja Lema".

Szczegóły na stronie: www.lemowisko.pl

 

...

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim konkursie literackim pt. "Sztuczna inteligencja Lema".

Szczegóły na stronie: www.lemowisko.pl

 

Zadaniem uczestników jest dokonanie analizy twórczości Stanisława Lema pod kątem opisywanego przez niego rozwoju sztucznej inteligencji - sprawdzenie w jakiej formie i w jakim zakresie zostały one wdrożone i są wykorzystywane w codziennym życiu. Analiza może przyjąć formę dowolnej pracy literackiej w ustalonych ramach objętościowych (nie więcej niż 2 strony A4).

Prace do konkursu należy składać w okresie od 30 października 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku poprzez formularz na stronie internetowej lub drogą mailową.

Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie profesjonalne jury, które wyłoni laureatów i zwycięzców konkursu. Organizatorzy ufundują nagrody w postaci 9 nowoczesnych tabletów oraz laptopa.

Ponadto zwycięska praca zostanie zekranizowana w formie krótkometrażowego filmu animowanego.

Dodatkowo, pierwszych 1000 uczestników konkursu otrzyma koszulki oraz kubki z wizerunkiem wielkiego mistrza science-fiction.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas jednodniowego kongresu online pt. LEM'x, stanowiącego cykl rozmów i debat na temat twórczości Stanisława Lema.

Jednym z warunków koniecznych udziału w konkursie jest dołączenie do pracy dwóch wypełnionych formularzy - oświadczenia autora pracy/opiekuna prawnego oraz zgodę RODO

Zródło (tekst i grafika):
https://www.lemowisko.pl/
https://www.facebook.com/lemowisko