Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego

2024-03-06

Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego.

Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego.

Natalia Misztal oraz Mateusz Focaccia rywalizowali o tytuł laureata i o złoty indeks na kierunku italianistyki Uniwersytetu Katolickiego KUL w Lublinie 4 marca 2024r. W etapach szkolnych udział wzięło ponad 300 osób ze szkół z całej Polski, natomiast do etapu finałowego dostało się 30 osób. Oprócz zadań konkursowych, nauczyciele akademiccy oraz studenci przygotowali dla wszystkich inne atrakcje, imponujący występ chóru oraz konferencję szkoleniową dla nauczycieli i lektorów języka włoskiego. Uczniowie mogli nawiązać kontakty z rówieśnikami z innych szkół w Polsce, zaś nauczyciele wymienić się doświadczeniami w nauczaniu włoskiego.