Wojciech Ważny finalistą Konkursu "Algorytmy i Struktury Danych"

2024-06-10

Miło nam poinformować, że nasz uczeń klasy IIa Wojciech Ważny zakwalifikował sie do finałów konkursu Algorytmy i Struktury Danych organizowanego przez UMCS w Lublinie. 08 czerwca 2024 r. wziął udział w finałowym etapie konkursu i zajął w nim 17. miejsce na 32 uczestników.
Serdecznie gratulujemy !!

Konkurs Algorytmy i Struktury Danych przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy mają już podstawową wiedzę programistyczną i chcą pogłębić swoje umiejętności i koncentrował się na zrozumieniu i stosowaniu różnorodnych algorytmów.
Był wydarzeniem, które miało na celu pokazanie umiejętności i kreatywności uczniów szkół ponadpodstawowych w dziedzinie programowania i algorytmiki a uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z problemami algorytmicznymi, od podstawowych zadań po bardziej złożone.

Żródło: https://www.umcs.pl/pl/akademia-programowania.htm