Wyniki XIII Turnieju Wiedzy Psychologicznej

2024-06-14

6 czerwca 2024 r., w naszej szkole odbył się etap powiatowy XIII Powiatowego Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

...

Miło nam poinformować, że na 31 osób biorących udział w turnieju 1 miejsce zajęła Ewa Hałucha (2d), natomiast na 3 miejscu znalazła się Wiktoria Lomber (3b).

Uczennicom gratulujemy!

W tym roku uczniowie musieli się zmierzyć z książką Oliver Sacks ” Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem”

Oliver Sacks to angielski psychiatra i neurolog, który w swojej książce porusza problemy związane z neurologią. Książka zawiera proste i jednocześnie bardzo głębokie, a przy tym świetne pod względem literackim analizy zachowań chorych osób, które miał okazję spotkać jej autor. Podczas czytania analiz można dojść do interesujących wniosków, które niekiedy uświadamiają czytelnikowi, że wszyscy mają pewne braki, nie do końca kompletną psychikę, nie wszyscy są w stanie poradzić sobie z każdym problemem bądź zrozumieć pozornie proste prawdy dotyczące życia. W książce tej autor przedstawia lęki drzemiące w ludzkich umysłach oraz pokazuje, że do ich ujawnienia potrzeba naprawdę niewiele.

Cieszymy się, że tylu uczniów postanowiło zmierzyć się z tą ciekawą, ale i trudną lekturą.